Běháte pro zdraví? A co takhle pro dobrou věc?

  • 18.3.2014

Amnesty International pořádá v sobotu běh pro Sýrii. 

Sraz je v sobotu 22. 3. ve 12 hodin v Praze u Žižkovské věže (Mahlerovy sady), kde budou účastníci seznámeni s aktuální situací v Sýrii a převezmou červený balonek kampaně#withSyria. V cíli na Petříně se bude podepisovat petice pro vládu České republiky s žádostí o přijímání více syrských uprchlíků do ČR. 

Pozvánku na facebooku najdete tady.

Run, Forrest, Run!

Letošní 15. březen byl třetím výročím krveprolití v Sýrii, které ale stále nekončí.

Sýrie je zemí 22,5 milionů obyvatel, z nichž je více jak polovina vysídlených. Libanon, Turecko a Jordánsko jsou zaplaveni syrskými uprchlíky. Libanon se 4,5 miliony obyvatel čítá už přes 1 milion syrských uprchlíků. Země Evropské unie nabídly vstup do Evropy jen 60 000 uprchlíkům, což je pouhých 2, 4% všech utečenců Sýrie. Evropská unie byla za tento nevlídný krok mnohokrát kritizována médii a humanitárními neziskovými organizacemi.

Buďte aktivním světovým občanem a podpořte kampaň Amnesty International, která se snaží dostat více syrských uprchlíků do České republiky. Zúčastni se běhu pro Sýrii pod propagující nálepkou kampaně #withSyria, přispěj libovolnou částkou do uprchlických táborů a podepiš petici v cíli.